שִׁירלי גינזבורג, עו״ד ומגשרת

כתבו עלינו

 מביטוח אחריות מקצועית ועד לחוזים רפואיים: "כיפת הברזל" של הקהילה הרפואית

מדוע כל רופא ומוסד רפואי זקוקים לעורך-דין בתחום הרפואי״הכירו את עו"ד שירלי גינזבורג, שמייחדת את כל פעילותה לצמצום החשיפות של הגורמים הרפואיים. עוסקים בתחום הרפואה? חשוב שתתוודעו לשירותים הייחודיים שהיא מעניקה: מליווי משפטי בביטוח אחריות מקצועית, ניהול סיכונים, חוזים רפואיים, טפסי הסכמה מדעת ועד השתלמויות. "התמחות ספציפית" לטובת הקהילה הרפואית והפארא רפואית בישראל – כל המעטפת במשרד אחד״.

כיפת הברזל של הקהילה הרפואית

 מדוע כל רופא ומוסד רפואי זקוקים לעורך-דין בתחום הרפואי?

מדוע כל רופא ומוסד רפואי זקוקים לעורך-דין בתחום הרפואיבחרתי לראיין את עורכת הדין שירלי גינזבורג שעומדת בחוד החנית בתחום השירותים המשפטיים לקהילה הרפואית בישראל.מהיכן נובע הצורך בעו"ד מיוחד לתחום המדיקו-לגאלי?

״בד בבד עם צמיחת הרפואה הפרטית ועם ההתפתחות הטבעית של מקצועות הבריאות  ושל החקיקה, הפסיקה והרגולציה בתחום, גדלו בהתאמה גם החשיפות של רופאים, מרכזים רפואיים וטכנולוגיות רפואיות בממשק מול המטופלים. עולמות ידע משפטיים שלמים בזירה של הממשק בין רפואה למשפט רפואי, ביטוח וניהול סיכונים - לא מוכרים לעומק. התמחות וניסיון ספציפי בתחומים אלו מאפשרים מעטפת משפטית מותאמת לנותן השירות הרפואי, לא פעם לצד עורכי הדין בתחומי משפט מסחרי. בעריכת דין, קיימת התמקדות, כסוג של "התמחות" ואפילו "תת התמחות" בדיוק כמו ברפואה..״

ראיונות ברדיו

 ראיון לתוכנית הרדיו:  "כל צבעי הקשת – רדיו קול הכנרת"

מאמרים שכתבנו

 רשלנות רפואית ברפואה אסתטית

תחום האסתטיקה מגלגל מאות מיליוני ₪ בשנה וסקר של מינה צמח בשנת 2016 קבע כי לפחות 1 מתוך 4 נשים מבצעת טיפול אסתטי.כולנו רוצים להראות יפים יותר.

 פרסום על ידי רופאים-מה מותר ומה אסור

פקודת הרופאים  ותקנות הרופאים (פרסומת אסורה) קובעים סייגים והגבלות החלים על פרסומי רופאים ומרפאות. ההסתדרות הרפואית הוסיפה מגבלות מטעמה במסגרת כללי האתיקה.

 ביטוח אחריות מקצועית רפואית בהחלפת מקומות עבודה

אחד הביטוחים החשובים והמורכבים ביותר הינו ביטוח אחריות מקצועית רפואית. הביטוח מיועד לכל מי שעוסק ברפואה, כולל המוסד הרפואי (בית חולים, קופת חולים, מרפאות, מרכזים רפואיים) וכן צוות רפואי ופארא רפואי.

 טפסי הסכמה מדעת בטיפולים אסתטיים

מה מבדיל בין חתימת המטופל על גבי טופס הסכמה מדעת לקבלת טיפול רפואי/אסתטי לבין חתימה על טופס אחר או הסכם כלשהו ?

 רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

כיוון שניתוחים פלסטיים הם הליך רפואי וכירורגי לכל דבר, הם מועדים לסיבוכים וסכנות, כמו כל ניתוח אחר וישנו סיכון גם לפגיעה אסתטית במטופל כמו: א-סימטריה, פגיעה בעצב הפנים, בסינוסים וכיו”ב.

 "רפואת מסדרון" - רפואה על הדרך...

זה יכול להגיע מכל כיוון: המחנכת של הילדים, השכן בבניין, החברים במפגש חברתי ועוד.

 אמצעי יעיל לצמצום תביעות סרק נגד רופאים

מסתבר שחלק מהתביעות נגד רופאים אינן ברשלנות רפואית גרידא. בשנים האחרונות אנו עדים למגמת עלייה בתביעות נגד רופאים גם בעילות חוזיות של מצג שווא.

 רשלנות רפואית ברפואת שינים, אסתטיקה ומה שביניהם

תחום רפואת השיניים התפתח בשנים האחרונות מעבר לבריאות השן והפה והרחיב פעילות גם בתחום אסתטיקת השיניים (ציפויים והלבנות שיניים) ובאסתטיקת הפנים והחיוך (הזרקות בוטוליניום טוקסין וחומצה היאלורונית).

מאמרים נוספים שכתבנו

 וואטסאפ (WhatsApp) כאמצעי תקשורת בין רופא למטופל

הקדמה והטכנולוגיות המתקדמות הופכות שירותים שונים, לרבות שירותי רפואה, לקלים ונגישים מאשר בעבר.

 טלה-רפואה Telemedicine – ייעוץ רפואי מרחוק בעידן הקורונה

נגיף הקורונה ( COVID-19) הפתיע אותנו. פתאום מצאנו עצמנו, אזרחי מדינת ישראל, נתונים לצווים והגבלות, חוששים להגיע למקומות סגורים ששם שוהים חולים (מרפאות, בתי חולים)...

 טיפולי השיניים בעידן הקורונה

אם בעבר פנינו לרופא השיניים במקרה של בעיה או כאב, כיום, עם ריבוי הטכנולוגיות והטיפולים, אנו פונים לרופא שיניים גם כדי לשפר את המראה (אורתודונטיה, שן סדוקה, רווח בין השיניים) ואף לצורך טיפולי אסתטיקה של השיניים כדוגמת ציפויים והבהרות שיניים, ואפילו לצורך שיפור אסתטיקת החיוך והפנים.

 האם טעות רפואית מהווה הרשלנות רפואית

מערכת הבריאות בישראל הינה מהמתקדמות בעולם אך טעויות יכולות להתרחש. לטיפולים רפואיים יש סיכויים וסיכונים וגם רופאים מיומנים עלולים לטעות לפעמים באבחון או בטיפול.

 בקרוב אוד מאמרים...

...

 חוזים בתקופת הקורונה, האם ניתן לבטל חוזה עקב “כח עליון”?

לקוחות, מרפאות ואנשים רבים פונים אלי בניסיון נואש להשתחרר מהחוזה שעליו חתמו, אשר בימים אלו מהווה אבן ריחיים על צווארם. ומכאן נולד מאמר זה.

 אחריות סוכן ביטוח בביטוח רפואי פרטי

אחריות סוכן ביטוח בביטוח רפואי פרטי.

 רשלנות רפואית, רשלנות סוכן הביטוח ומה שביניהם

פוליסת מחלות קשות - אשם תורם של המבוטח.

יצירת קשר

required remove
required remove
required remove

אנו נשמח לעמוד לרשותך

מייל :  medisafe@zahav.net.il

טלפון : 0544-552213 , 03-5714001

כתובת : בית הרופאים, הברזל 11 A רמת החייל, תל אביב

הצהרת נגישות - לאתר מוצמד תפריט נגישות בחלקו הימני או השמאלי של האתר הנפתח בלחיצה על האייקון נגישות.

הבהרה - על אף המאמצים לאפשר גלישה נגישה עבור הדפים באתר זה, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו במלואם, או שטרם נמצא פתרון טכנולוגי מתאים להנגשתם. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה לרבות אנשים עם מוגבלויות. 

פניות בנושא נגישות - בכל שאלה או בעיה בנושא נגישות האתר ניתן לפנות ישירות לרכז הנגישות דרך יצירת קשר.

1net Sites